Yerba mate klasyczne

Yerba mate klasyczna składa się tylko z jednego dodatku ostrokrzewu paragwajskiego. Jest to czysty produkt bez dodatków. W naszej ofercie znajdziesz klasyczne yerba mate elaborady con palo zawierające drobny susz, gałązki oraz listki jak i yerby sin palo, despalada zawierające same listki. Pomimo jednego składnika, każda produkt różni się w smaku. Wszystko zależy od sposobu uprawy, rodzaju suszenia z wykorzystaniem ciepłego powietrza z dymem lub bez dymu, rodzaju gleby, miejsca uprawy oraz czasu zbiorów. Przykładem może być yerba mate mocna, która od pozostałych różni się smakiem oraz mocą ze względu na czas zbiorów w pełni lata, gdy zawartość kofeiny w listkach jest na wysokim poziomie. Ciekawym przykładem, może być też yerba mate organiczna, której proces produkcji jest ściśle określony i kontrolowany, aby przebiegał zgodnie ze organicznymi standardami. Czyli w harmonii z naturą. Smak yerba mate zależy też od długości leżakowania suszu. Długość leżakowania suszu jest charakterystyczną cechą dla produktów ekskluzywnych. Przeznaczone dla osób wymagających, prawdziwych doświadczonych smakoszy jak i dla początkujących. Na smak może wpływać również grubość cięcia suszu. Tak jak widzisz, jeden składnik, a tyle różnych smaków.

Yerba Mate

Yerba mate Pipore

21,99 zł
Yerba mate zbierana ręcznie z dziko rosnących krzaków.
Pokazano 1-24 z 43 pozycji

Klasyczna yerba

Jest doceniana w całej Ameryce Południowej. Bardziej popularna niż u nas kawa. Klasyczna yerba mate, to produkt ceniony głównie przez miłośników tradycyjnych smaków bez żadnych dodatków. Jest również najczęściej spożywanym rodzajem suszu, ze względu na możliwość przygotowania jej według własnego uznania. Stanowi świetną bazę do własnych dodatków. Możemy do swojej ulubionej podstawy dodać świeżo krojone owoce, zioła lub nawet dodatki w postaci przypraw, lub herbaty.

Klasyczna yerba mate przygotowanie

Możemy przygotować ją na dwa sposoby. Jednym z nich i tym najpopularniejszym jest zalanie suszu gorącą wodą. Tego typu przygotowanie cieszy się największą popularnością wśród zwolenników tego napoju. Ważne, aby nie zalewać suszu wodą przekraczającą 80 stopni Celsjusza. Co może intensywnie pogłębić jej gorzki smak.

Yerba klasyczna terere

Dla zwolenników zimnych napoi, możemy zalać ją zimną wodą. Najlepiej z dodatkiem kostek lodu. Ciekawym sposobem przygotowania może być również zalanie suszu świeżo wyciskanym schłodzonym sokiem np. z pomarańczy. Osobiście polecamy przygotować dzbanek zimnej wody z dodatkiem kostek lodu, świeżo krojonej cytryny i liśćmi dopiero co zerwanej mięty. Yerba mate Terere cieszy się dużą popularnością w gorące, upalne i męczące letnie dni. Gdy potrzebujemy orzeźwiania oraz pobudzenia.

Product added to wishlist
Product added to compare.

iqitcookielaw - module, put here your own cookie law text