Naczynia do yerba mate

W Ameryce południowej nazywane matero, czyli po prostu naczynie lub kubek do yerba mate. W naszym sklepie znajdziesz matera z drewna Palo Santo okute metalem, owocu tykwy, ceramiki, szklane, a nawet prawdziwego rogu zwane guampa. Znajdziesz u nas również oryginalne naczynia od producentów takich jak Pipore, Un-Mate, Aguantadora, Playadito i wiele innych. Jednym z najpopularniejszych produktów szeroko stosowany na całym świecie jak i tradycyjnie w Południowej Ameryce są tykwy. Są wykonane z owocu rośliny tykwy i wykorzystywane już przez rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej. Mogą być obszyte skórą, posiadać grawer, barwione barwnikami oraz wykończone materiałem ze stali nierdzewnej lub ostatnio popularnej alpaki dla większej wytrzymałości. Wykonane są w różnych rozmiarach. Duża tykwa do yerba mate oraz mała tykwa. W naszej ofercie znajdziesz dwa typy matera wykonane na dwa różne sposoby z tego samego gatunku tykwy. Pierwsza metoda pochodzi z Argentyny i jest wykonana z dolnej części owocu tykwy. Druga metoda pochodzi z Brazylii i jest wykonana górnej części owocu tykwy zwana porongo. W przypadku pierwszej tradycyjnej argentyńskiej metody tykwy do yerba mate posiadają grube ścianki, przez co są bardziej wytrzymałe i dłużej utrzymują temperaturę. Porongo tykwa brazylijska różni się ostrym zakończonym spodem, przez co do postawiania wymaga podpórki lub specjalnego stojaka, który zazwyczaj jest w zestawie. Równie popularnym jest naczynie do yerba mate palo santo. To drewno, które posiada właściwości aromatyczne, żywiczne, a picie z niego yerba mate poprawia jaj smak. Są dostępne w metalowym okuciu lub w postaci surowego drewna, w którym widzimy jego fakturę. Matero Palo Santo charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz pięknym wykonaniem. Szczególnie polecane dla koneserów jak i na prezent. Zdajemy sobie sprawę, że każdy klient jest indywidualny. Więc staramy się udostępnić jak najszerszą ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Pokazano 1-24 z 54 pozycji

Jakie naczynie do yerba mate?

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Naczynie do parzenia yerba mate na początek możesz użyć zwykłego tradycyjnego domowego kubka. Jeśli picie yerba mate przypadnie Ci do gustu, śmiało możesz wybrać dowolne naczynie bez względu na doświadczenie. W naszej ofercie znajdziesz tykwy, matero Palo Santo, naczynia szklane, ceramiczne, drewniane. Do koloru do wyboru.

Jak nazywa się naczynie służące do picia yerba mate?

Yerba mate pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie na naczynie do yerba mate mówi się „matero”. Wyróżnia się ich wiele rodzajów w zależności od tego, z jakiego materiału zostało wykonane.

Product added to wishlist
Product added to compare.

iqitcookielaw - module, put here your own cookie law text